V sobotu 25. 3. uspořádal Lord Byron velkou výpravu za mapou k hrobce bájného faraona Tuta. Protože mu zdravotní stav nedovolil zúčastnit se výpravy osobně, pověřil své blízké přátelé –  mě a Jendu, abychom povolali ty nejlepší z nejlepších a mapu pro něj získali. A tak jsme vyrazili s Tomíckým oddílem Gaudium Sedlec-Prčice.

Naším vodítkem byla starobylá kamenná deska, popisující nájezdy bojovného kmene Zuluů na faraonovu říši. Po Tutově smrti se jejich útoky stupňovaly, až nakonec vyrabovali samotné centrum starého království. Při jednom z těchto útoků se ztratila jediná mapa k faraonově hrobce, a tak byla hrobka samotná se všemi poklady téměř zapomenuta.

Do té doby, než jsme se o ní dozvěděli my.

Dali jsme dohromady dva týmy těch nejodvážnějších dobrodruhů a kolem druhé, když nám vytrávilo, jsme vyrazili na daleký jih Afriky. Protože se nám šlo krásně a cíl výpravy se rychle blížil, rozhodli jsme se dát si u Viktoriina jezera přestávku a zkrátit si čas teambuildingem. Seznámili jsme se mezi všemi dobrodruhy a dobrodružkami a upevnili pouta se starými známými.

Po krátké přestávce naše výprava pokračovala, až jsme se ocitli na hranici území Zuluů. Věděli jsme, že abychom si udrželi moment překvapení, budeme se muset naučit komunikovat za absolutního ticha. A přestože můžu být hrdý, že můj tým byl trochu týmovější, tak v tiché komunikaci jednoznačně zvítězil tým Jendův.

Připraveni na střet se Zuulskými válečníky jsme se konečně dostali na dohled jejich tábořišti, kde schraňují všechny narabované poklady. Potichu jsme se plížili k pokladnici, když jsme zjistili, že v tábořišti nikdo není! Museli být na další ze svých válečných výprav. A přestože jsme se trochu pohádali a zabojovali si o poklad i mapu mezi sebou, nakonec  jsme se dohodli a poklad si rozdělili.

Cesta zpět byla krátká a díky nalezenému pokladu a mapě se nám šlo vesele, a tak jsme se ještě před večeří vrátili do naší základny, rozloučili se a vypravili domů.

Mapa už je u lorda Byrona v Londýně, takže se můžete spolehnout, že nás už brzy povolá na další výpravu…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Post comment